top of page
  • Yazarın fotoğrafıAnkara Acer Servisi

Acer Laptop Ekran Sorunu (Ekran Kararması) Çözümü

Merhabalar,

Ankara'da Acer Servisi hizmeti veren firmamızda olabildiğince sizler için faydalı makaleler yayınlamak istiyoruz. Servisimizde en yaygın karşılaştığımız durumlardan biri de acer laptop ekran kararması sorunları. Aslen bu sorunun genel nedenine bakacak olursak sorun ekran kartı kaynaklı gözükmektedir. Ekran kartlarında meydana gelen fazla ısınma, performansın üstünde zorlanma ile zamanla chip arızası meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda müşterilerimiz çaresiz kalması doğaldır çünkü bu tür problemlerde bir çok firma chip değişimini yapmak için yeterli teknik donanıma sahip değildir ve sadece geçici çözümler üretmek adına varolan chip üzerinden bağlantıyı ısıtarak tekrar verim almaya çalışmaktadır.


Ekran Kartı Chip Değişimi


Bu tür durumlarda öncelikle servisimize gelen cihazlarda belirli testler ve analizler yapmaktayız. Çünkü her elektronik makinede olduğu gibi laptoplarda da bir çok donanımsal sorun tahmin ettiğinizden farklı bir yoldan kaynaklı olabilir.

Örneğin :

  • Bilgisayarın ekranı bir anda mı karardı ?

  • Daha önce görüntü gidip geliyor veya çizgiler oluşuyor muydu ?

  • Laptopda fazla ısınma gibi bir sorun var mıydı ?

Bunun gibi bazı soruların cevabına göre yönelmekteyiz. Çünkü ekran kartı ile alakalı gözüken sorunlara bazen laptopda ramlerden birinin bozulması bile sebep olabiliyor.


Sorunun Çözümü


Kullanıcıların bilgisayara donanımsal bir müdahale de bulunmasından kaçınmasını öneriyoruz. Çünkü tam olarak ne yaptığını bilmeyen ve teknik bilgisi olmayan kullanıcıların bu tür durumlarda sorunu çözmek için genellikle daha farklı arızalara sebep verdiği sıkça karşımıza çıkıyor. Öncelikle laptop bilgisayarınızı monitör bağlantısı yaparak farklı bir ekranda denemenizi öneririz. Eğer görüntü alabiliyorsanız bir sorun yoksa burada sorun tam olarak ekranla alakalı olmaya yakındır. Ardından acer servisi ankara merkezimizi arayarak veya bize gelerek sorun için belirli testlerin yapılmasını başlatabilirsiniz. Bu süreçte kesinlikle arıza tespit ücreti almıyoruz.


Ekran Kartı Tamiri ve Chip Değişimi


Acer Teknik Servisimizi tercih eden müşterilerimiz için her zaman söylemekte olduğumuz söz ; önceliğimiz çalışan onarıma ihtiyacı olan parçaları tamir etmektir. Yani ekran kartında her türlü müdahale ve onarımı yapabilecek teknik uzman personel ve teknik donanıma sahip bir servisiz. Öncelikle ekran kartı veya ekran değişimi işlemlerinde ve tüm hizmetlerimizde garanti sağlamaktayız. Eğer laptop tamire olumlu yanıt vermeyecek durumdaysa en son çare ekran kartı değişimidir. Servisimizde bir çok model için sıfır veya 2. el acer ekran kartları bulunmaktadır. Sizin ihtiyacınıza ve bütcenize en uygun ekran kartı seçimini personellerimiz ile karar verebilirsiniz.Acer Laptoplarda ekran kararması, görüntü gelmemesi çözümü
Acer Laptop Ekran Kararması Çözümü

3.395 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page