top of page

Acer Laptop-Notebook Klavye

         Acer laptop ve notebooklara uygun klavye çeşitleri sürekli olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Laptopda zamanla üzerindeki yazıları silinmiş olan, bazı tuşları basmayan veya sıvı teması olan acer laptop klavyelerin değişimleri servisimizde 1 saat içerisinde yapılmaktadır.

Laptop-Notebook Klavye Değişimi Ankara

      Acer laptop klavye değişimi için servisimize geldiğinizde hızlıca eski klavyeniz yenisiyle aynı gün değiştirilip teslim edilir. Ayrıca değiştirdiğimiz klavye eskisi ile aynı model ve uyuma sahip orjinal acer klavyedir. Genellikle markasız veya yansanayi olan ürün klavye değişimleri bir süre sonra tuşları basmayacak ve bozulacaktır. Bu sebeple bu tür işleriniz için güvendiğiniz bir servise gitmeniz, gelip ankara acer servisi merkezimizde konu hakkında bilgi almanızı öneririz.

Acer Laptop Sıvı Teması

      Müşterilerimizin en yaygın şikayetlerinden olan sıvı temasından bahsetmek istiyoruz. Laptop üzerine çay, kola, su dökülmesi gibi durumlarda laptopu direkt kapatıp servisimize gelmenizi öneriyoruz. Eğer prize takılı ise prizden cıkartıp ekstra bataryayı çıkartıp servisimize başvurmanız durumunda laptop açılacak ve klavye, anakart sökülüp gerekli kontroller yapılacaktır. Çünkü kendi imkanlarınızda evde klavyeyi kurutmaya çalışsanız da bu işlem boşadır ve anakartınızı sıvı temasından kurtarmaz. Dökülen sıvı laptop klavyesinden geçerek anakarta ulaşır ve oksitlenmeye yol açar. Önemli ! Bu durumda laptopu kurutup açıp çalıştırmaya devam etmeniz durumunda ilk etapda sorun yok gibi gözükebilir ancak bu bir kaç gün içinde o dökülen sıvı yüzünden anakart oksitlenip bozulabilir. Bu sebeple daha büyük arızalara yol açılmadan önce servisimize gelip gerekli kontrolleri yaptırarak aynı gün içinde laptopu geri teslim alabilir, oluşacak bir çok problemin önüne geçebilirsiniz.

Laptop Sıvı Temasında Yapılması Gerekenler

      Öncelikle yukarıda belirttiğimiz gibi dökülen sıvı su dahi olsa anakart üzerinde belirli zaman sonra oksitlenmeye yol açacak adres yollarının(baskı devre üzerindeki) çürümesine neden olacaktır bu sebeple önce aşağıdakileri uygulayıp daha sonra servisimize başvurmanız oluşacak problemlerin önüne geçmenizde oldukça etkilidir.

  • Cihazınız çalışır durumda ise​ kapanmadıysa bataryasını çıkartıp, prize takılı ise sökmelisiniz.

  • Laptop ekranı kapatırsanız bu kasa içerisindeki sıvının kurumasını engelleyecek hatta nem oluşumuna sebep olacaktır. Bu sebeple ekranı tam olarak kapatmadan aralık bırakın.

  • Aradan 1-2 saat geçmiş ve kuruduğuna emin olsanız dahi bir süre daha bekleyin hatta açmayın çünkü içeride ulaşamayacağınız noktalardaki sıvı eğer güçkaynağına zarar verdiyse bu anakartın yanmasına dahi sebep olabilir. Bu işlemleri uygulayıp arından servisimize telefonla ulaşarak veya direkt gelerek gerekli kontrollerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sorun daha fazla büyümeden ve daha maliyetli bir arıza olmadan hızlıca çözebilirsiniz.

laptop-klavye-degisimi-ve-sivi-temasi.pn
bottom of page