top of page

Acer Harddisk - HDD - SSD

         Acer laptop ve notebooklara uygun harddisk, hdd, ssd harddisk çeşitleri sürekli stoklarımızda mevcuttur. Bozulan veya değiştirmek istediğiniz laptop harddiski için servisimizde 250gb harddisk, 500gb harddisk, 1tb harddisk gibi birçok farklı kapasite ve performansa sahip hdd çeşitleri bulunmaktadır.

Acer Harddisk (Hdd) ve Ssd Çeşitleri

      Acer laptop ve bütün bilgisayarlarda harddiskler hafıza görevini görmektedir. Bilgisayarlarınızda işletim sistemi(windows) dahi bu hafıza görevi gören harddiskler üzerine kurulmaktadır. Harddisk-hdd dediğimiz parçaların bozulması durumunda tamiri veya değişimini acer servisimizde 1 saat gibi kısa bir süre içinde yaptırabilirsiniz. Ayrıca verilerinizi kurtarmak istediğiniz bozuk olan bilgisayarınızın harddiskinde bulunan bilgileri servisimizde sizin için yedekliyor ve kurtarıyoruz. Laptop veri kurtarma olarak bilinen işlemler ankara acer servisimizde aynı gün içinde yapılmaktadır.

Ankara Acer Laptop Harddisk Değişimi

      Özellikle günümüzde çok hızlı gelişen teknolojiyle birlikte laptoplar içinde sürekli farklı modeller ve markalar yaygınlaşmaktadır. Bunun için ankara acer servisi merkezimide anakart çeşitleri sürekli bulundurmaktayız. Yani eski veya yeni laptopunuzda oluşan anakart sorunları için servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Laptop Harddisk ve Bilgisayar Hızı

      Kullandığınız bilgisayarda sürekli olarak biriken gereksiz bilgiler harddisk üzerinde depolanmaktadır. Uzun zamandır sakladığınız dökümanları, fotoğrafları, videoları harici bir diske veya flasha alıp bilgisayarınızın hafızasında boş alan bırakmak hız ve performans açısından oldukça etkilidir. Özellikle bilgisayarda saklanan ve kullanılmayan bir çok uygulama gereksiz yere bilgisayarınızın performans düşmesine neden olmaktadır. Bilgisayarınızın zamanla yavaşlaması, hız düşmesi gibi sorunların aslında bir sebebi de budur diyebiliriz. Ayrıca laptop mavi ekran hatası da genellikle harddisk sorunlarından kaynaklanmaktadır.

İhtiyaca Göre Harddisk-Hdd

      Günden güne gelişen uygulamalar, yazılımların boyutu, çektiğimiz fotoğrafların boyutu sürekli olarak kalitelerine bağlı olarak artmakta ve bu sebeple bilgisayarlarımızda fazlaca yer kaplamaktadır. Bunun en iyi çözümü verilerin sürekli olarak farklı yerlere yedeklenmesi hem verilerin güvenliği açısından hemde bilgisayarınızın hızı açısından önemlidir. Yada bir diğer kalıcı çözüm ise ihtiyacınıza göre kapasiteye sahip bir harddisk kullanmaktadır. Acer servisi ankara olarak merkezimizde sürekli 250 GB, 256 GB, 320 GB, 480 GB, 500 GB, 512 GB, 750 GB, 1 TB, 2 TB gibi farkı boyutlara sahip harddiskler bulundurmaktayız.

Acer-Laptop-Harddisk-hdd-ssd.png
bottom of page